Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Jak dopadne triple s Technikou Brno???

  3 výhry (1)
  

  2 výhry (5)
  

  1 výhra (2)
  

  3 prohry (1)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 238

Online: 1

Včera celkem: 337
Aktuální výsledky Muži:
22.4. 16:00 Skokani Olomouc - Kotlářka Praha 1:6
22.4. 13:00 Skokani Olomouc - Kotlářka Praha 7:8
15.4. 16:00 Hroši Brno Navisys - Skokani Olomouc 1:2
Aktuální výsledky Junioři:
15.4. 12:30 Skokani Olomouc - Cobblers Zlín 31:0
Aktuální výsledky B tým:
15.4. 15:00 Skokani Olomouc B - Cannibals Šumperk 4:3
Nejbližší zápas Muži:
29.4. 13:00 Technika Brno - Skokani Olomouc
29.4. 16:00 Technika Brno - Skokani Olomouc
30.4. 13:00 Skokani Olomouc - Technika Brno
Nejbližší zápas Junioři:
26.4. 16:30 Arrows Ostrava - Skokani Olomouc
Nejbližší zápas B tým:
1.5. 11:00 Skokani Olomouc B - Arrows Ostrava
Příprava B týmu proti BučovicímPublikováno: 2017-04-14
Poslal: Jan Mareš
Kategorie: Skokani B
Přečteno: 71

Slunné jarní dny probouzí spící přírodu, a i když se extraligový kolotoč již rozběhl na plné obrátky, B-team stále čeká na chvíli, kdy bude vpuštěn do baseballových arén, aby se mohl vydat na hon o poklad krále jižní Moravy. Jelikož se v tomto mezidobí naše pálky a rukavice začaly třepotat nedočkavostí, a jak je z předchozí sezóny vysledováno, zejména starší hrači potřebují zjistit své možnosti a slabosti, aby na nich mohli na Páté metě důkladně zapracovat, rozhodl se nový generální manager Honza "Leoš" Mareš vyzvat k přátelskému skřížení pálek letku Pelikánů z Bučovic. Celek z okresu Vyškov vloni dokázal, že tuto krásnou pálkovací hru ovládá, po úspěšném tažení baráží opustil vody oblastní soutěže a letos bude mladý bučovický team sbírat zkušenosti v druhé nejvyšší soutěži.
Do obrany se postavili Olomoučané. Nadhazovačská baterie není široká, ale jisté kvality má, jako se ji povedlo ukázat v mnoha zápasech uplynulého ročníku. Jako první se představil Vilda Sitár. Avšak ten, kdo čekal bezchybnou obranu a nemohoucnost soupeře trefit míč, tak se šeredně spletl. Bučovice si během první směny několika slušnými odpaly a zbytečnými chybami defensivy vytvořily pětibodový náskok. Teď ležela odpověď na pálkách Skokanů. Do palkařského boxu se za "béčko" postavila naděje olomouckého baseballu Jakub Borůvka. V jedné z baseballových filmových klasik je řečeno: Podle prvního odpalu se pozná, jak se danému týmu ten rok povede. Pokud je to pravda, tak naše ambice musí mířit až ke hvězdám, protože do těch míst mladý catcher zhruba odpálil - bohužel jen nad vnitřní pole, které tak nemělo s tímto míčem příliš velkou práci. Poté ale přišlo několik úspěšných i dlouhých odpalů od jeho spoluhráčů a první směna tak skončila nerozhodným stavem 5:5. Další směny nepřinesly velké vzrušení, obě mužstva se tahala o každý bod, na obou stranách se střídali pěkné zákroky s méně pěknými chybami, zkrátka to, co se dá od přípavného zápasu očekávat.


Zlom přišel v 5. směně. Jakoby celý infield stál na hřišti poprvé, chyby se kupily a místo jednoduchých outu jsme soupeřům poskytovali posuny na metách jak ve výprodeji. Dvě možnosti zahrát double
ve stylu já na bráchu, brácha na mě, prásk - a balon leží někde v okolí mety. K tomu několik příhozů na první metu, které se spíš hodily na trénink než do zápasu, ale i takové směny občas přijdou a aspoň se ukázal teamový charakter: Přece nenecháme kamaráda, aby se trápil kvůli erroru, proto jej udělám taky a pak budeme před diváky za blbce všichni - každý rovným dílem.

Náskok vypracovaný v této směně si již po zbytek zápasu Pelikáni pohlídali. Nic na tom nezměnila ani výměna nadhazovače za Petra Mika, který předvedl solidní výkon, ani snaha Skokanů dotáhnout nějaké body na pálce, která tento den nebyla špatná, přeci jen jsme dali deset bodu, to ale na soupeřových konečných sedmnáct nemohlo stačit.

Zápas ale účel splnil, příprava proti kvalitnímu soupeři nás jistě posune k lepším výkonům v nadcházejích bojích. Jen jediný příkaz GM nebyl splněn, a to hlavně se nezranit. V polovině zápasu musel odstoupit Vojta Vrba kvůli problému s kolenem. Vojtovi přejeme uzdravení a brzký návrat mezi nás.

Sestava: P - Sitár (Mik), C - Borůvka, 1B - Vrba (Poledna), 2B - Smékal, 3B - Fusek, SS - Mik (Pávek), LF - Poledna (Mareš), CF - Absolon, RF - Motl

Líbí (15)    Nelíbí (9)

Komentáře:

Jméno:
Kolik je na hřišti met?:


Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
Extraliga 2017
JExl 2016 U18
1 .Eagles Praha 12 9 3
2 .Kotlářka Praha12 8 4
3 .Tempo Titans Praha 12 6 6
4 .Patriots Liberec 12 1 11
----
1 .Technika Brno 12 9 3
2 .Draci Brno 18 12 8 4
3 .Třebíč Nuclears12 7 5
4 .Draci Brno 17 12 0 12
----
1 .Arrows Ostrava 12 11 1
2 .Skokani Olomouc 12 8 4
3 .Klasik Frýdek-Místek12 5 7
4 .Cobblers Zlín12 0 12
B LIGA 2016
JMOP

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.