Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Jak hodnotíte ZČ extraligy???

   Vynikající (0)
  

  Velmi dobrý (0)
  

  Dobrý (1)
  

  Špatný (6)
  

  Bez komentář (0)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 244

Online: 1

Včera celkem: 196
Aktuální výsledky Muži:
17.6. 14:00 Skokani Olomouc - Olympia Blansko 7:3
16.6. 14:00 Tempo Titans - Skokani Olomouc 9:1
15.6. 17:00 Hroši Brno Navisys - Skokani Olomouc 4:19
Aktuální výsledky Junioři:
Aktuální výsledky B tým:
10.6. 15:00 FOXES Brno - Skokani Olomouc B 11:9
Nejbližší zápas Muži:
Nejbližší zápas Junioři:
Nejbližší zápas B tým:
16.6. 13:00 Skokani Olomouc B - Fighting Flies Bratislava
Příprava B týmu proti BučovicímPublikováno: 2017-04-14
Poslal: Jan Mareš
Kategorie: Skokani B
Přečteno: 183

Slunné jarní dny probouzí spící přírodu, a i když se extraligový kolotoč již rozběhl na plné obrátky, B-team stále čeká na chvíli, kdy bude vpuštěn do baseballových arén, aby se mohl vydat na hon o poklad krále jižní Moravy. Jelikož se v tomto mezidobí naše pálky a rukavice začaly třepotat nedočkavostí, a jak je z předchozí sezóny vysledováno, zejména starší hrači potřebují zjistit své možnosti a slabosti, aby na nich mohli na Páté metě důkladně zapracovat, rozhodl se nový generální manager Honza "Leoš" Mareš vyzvat k přátelskému skřížení pálek letku Pelikánů z Bučovic. Celek z okresu Vyškov vloni dokázal, že tuto krásnou pálkovací hru ovládá, po úspěšném tažení baráží opustil vody oblastní soutěže a letos bude mladý bučovický team sbírat zkušenosti v druhé nejvyšší soutěži.
Do obrany se postavili Olomoučané. Nadhazovačská baterie není široká, ale jisté kvality má, jako se ji povedlo ukázat v mnoha zápasech uplynulého ročníku. Jako první se představil Vilda Sitár. Avšak ten, kdo čekal bezchybnou obranu a nemohoucnost soupeře trefit míč, tak se šeredně spletl. Bučovice si během první směny několika slušnými odpaly a zbytečnými chybami defensivy vytvořily pětibodový náskok. Teď ležela odpověď na pálkách Skokanů. Do palkařského boxu se za "béčko" postavila naděje olomouckého baseballu Jakub Borůvka. V jedné z baseballových filmových klasik je řečeno: Podle prvního odpalu se pozná, jak se danému týmu ten rok povede. Pokud je to pravda, tak naše ambice musí mířit až ke hvězdám, protože do těch míst mladý catcher zhruba odpálil - bohužel jen nad vnitřní pole, které tak nemělo s tímto míčem příliš velkou práci. Poté ale přišlo několik úspěšných i dlouhých odpalů od jeho spoluhráčů a první směna tak skončila nerozhodným stavem 5:5. Další směny nepřinesly velké vzrušení, obě mužstva se tahala o každý bod, na obou stranách se střídali pěkné zákroky s méně pěknými chybami, zkrátka to, co se dá od přípavného zápasu očekávat.


Zlom přišel v 5. směně. Jakoby celý infield stál na hřišti poprvé, chyby se kupily a místo jednoduchých outu jsme soupeřům poskytovali posuny na metách jak ve výprodeji. Dvě možnosti zahrát double
ve stylu já na bráchu, brácha na mě, prásk - a balon leží někde v okolí mety. K tomu několik příhozů na první metu, které se spíš hodily na trénink než do zápasu, ale i takové směny občas přijdou a aspoň se ukázal teamový charakter: Přece nenecháme kamaráda, aby se trápil kvůli erroru, proto jej udělám taky a pak budeme před diváky za blbce všichni - každý rovným dílem.

Náskok vypracovaný v této směně si již po zbytek zápasu Pelikáni pohlídali. Nic na tom nezměnila ani výměna nadhazovače za Petra Mika, který předvedl solidní výkon, ani snaha Skokanů dotáhnout nějaké body na pálce, která tento den nebyla špatná, přeci jen jsme dali deset bodu, to ale na soupeřových konečných sedmnáct nemohlo stačit.

Zápas ale účel splnil, příprava proti kvalitnímu soupeři nás jistě posune k lepším výkonům v nadcházejích bojích. Jen jediný příkaz GM nebyl splněn, a to hlavně se nezranit. V polovině zápasu musel odstoupit Vojta Vrba kvůli problému s kolenem. Vojtovi přejeme uzdravení a brzký návrat mezi nás.

Sestava: P - Sitár (Mik), C - Borůvka, 1B - Vrba (Poledna), 2B - Smékal, 3B - Fusek, SS - Mik (Pávek), LF - Poledna (Mareš), CF - Absolon, RF - Motl

Líbí (21)     Nelíbí (21)

Komentáře:

Diskuze uzavřena
Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
Extraliga 2018
1 .Draci Brno 27 26 1
2 .Arrows Ostrava 27 22 5
3 .Eagles Praha 27 19 8
3 .Kotlářka Praha27 19 8
5 .Cardion Hroši Brno27 17 10
6 .Tempo Titans Praha 27 9 18
6 .Třebíč Nuclears27 9 18
8 .Olympia Blansko 27 6 21
9 .Skokani Olomouc 27 5 22
10 .Technika Brno 27 3 24
JMOP

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.