Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Jak se vám líbil slowpitch?

  Líbil (41)
  

  Nelíbil (47)
  

  Nepamatuji si nic (22)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 89

Online: 1

Včera celkem: 107
Aktuální výsledky Muži:
1.9. 16:00 Skokani Olomouc - Technika Brno 5:1
1.9. 13:00 Skokani Olomouc - Technika Brno 1:7
26.8. 14:00 Skokani Olomouc - Třebíč Nuclears 9:8
Aktuální výsledky Junioři:
Aktuální výsledky B tým:
12.8. 15:30 Skokani Olomouc B - Pelikans Bučovice 13:9
Nejbližší zápas Muži:
Nejbližší zápas Junioři:
Nejbližší zápas B tým:
Zhodnocení Posledného Strikeoutu z pohledu hráče B týmuPublikováno: 2017-09-21
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani B
Přečteno: 553

Rok se s rokem sešel a náš výběr hvězd byl opět pozván na turnaj, který se koná na Slovensku. Již loni jsme na tomto turnaji hráli a udělali jsme si dobré jméno. V minulém roce jsme přijeli v počtu 6ti hráčů, ale i tak naše hra měla dobré parametry. Vědomi si nedostatku hráčů jsme začali s velkým předstihem shánět hráče na tento turnaj. Všichni se hlásili a předháněli v přihláškách, ale opět jsme měli personální problém před turnajem. Nějakým záhadným způsobem se nám povedlo seskládat vítěznou 9 a vyjeli jsme vzhůru novým výzvám. Cesta k našim východním bratrům byla velmi rychlá a jelo s v podstatě jen rovně, což by jistě ocenili hráči A týmu při úmorných cestách do Prahy. Na místo jsme přijeli s velkým předstihem a stihli jsme úvodní zápas turnaje. Bohužel v tomto zápase se hned zranil hráč a splnil tak normu z minulého roku, loni se však jednalo o koleno teď to byl ,,pouze? prst.

První zápas jsme odehráli s domácím týmem Fighting Flies Bratislava. Tento souboj byl nejen zápase na turnaji, ale zároveň i zápas o umístění v JMOP. Domácí tým vědom si této skutečnosti na nás vyrukoval s hvězdnou sestavou. Na kopci se představil japonský samuraj Yusuun Tokunaka. Na spojce zářil Heliam Alvaréz z Venezuely a aby toho nebylo dost na 3.metě hrál Američan Conrad. Naším startérem byl Václav Blažek. V 1.směně povolil Vašek jenom 1 hit a dobrým zákrokem se ve středním poli blýskl Jarda Flusek. Šlo se do útoku a my jsme chtěli prokázat sílu a kvalitu. Hned první tři pálkaři byli SO a velmi často jim k tomu pomohl sporný výrok rozhodčího, který rozšířil strike zónu až ke kotníkům. V 2.směně 2x krásně zachytil letící míč Kryštof Tureček a bylo po snaze týmu FFB. Čtvrtý pálkař Martin Poledna se opřel do 1.nadhozu a odpálil ho k plotu, kde jej domácí hráč zachytil. Další pálkař Vojtěch Doležel dokázal ze špatného stavu 0-2 vytěžit maximum a odpálil hit, bohužel další pálkaři byli out. Třetí směna byla pro nás zlomová a zde se dostal soupeř do vedení. Samo Šišolák se dostal na 1.metu po chybě naší 3.mety, která špatně vypočítala balistickou křivku a další pálkař dostal metu po 4 špatných nadhozech. Hatvany odpálil krásný single do levého pole tomuto odpalu chybělo jen málo a byl by to HR. Hráči pálili samé singly a běhali nám po metách a bodovali. Nakonec se bodové hody ukončily na čísle 3, když jsme chytili krádež domácího hráče. Kryštof Tureček odpálil hit a po něm zkušeně vystál metu Jarda Flusek. Dalším pálkařem byl Jakub Borůvka, který posunul hráče do skórovací pozice, na pálku se tak dostal Jan Mareš, který obdržel další SO. Nepovedenou směnu zakončil Martin Poledna, který odpálil na spojku a ta vyoutovala Jakuba Borůvka na 2.metě. Na začátku 4.směny šel na pálku Vaniher, který odpálil na 3.metu a Vojtěch Doležel skočil pro míč, ale vypadl mu z lapačky. Poté odpálil double Heliam Alvaréz a FF nám dali 2 body. Měli jsme poslední pálku, protože nás tlačil čas. Na pálku se dostal Vojta Doležel, který dostal samé točené nadhozy a byl rychle vyoutován, poté to šlo s námi rychle z kopce a Yusuun Tokunaka si připsal 2.vítězství na turnaji. V zápase jsme odpálili pouze 2 hity, a tak jsme neměli šanci vyhrát. Zápas skončil 5:0 pro Fighting Flies Bratislava.

Sestava proti Fighting Flies Bratislava:
P-V.Blažek, C-J.Borůvka, 1B-M.Flusek, 2B-J.Mareš, 3B-V.Doležel, SS-M.Poledna, LF-K.Tureček, CF-J.Flusek, RF-A.Brtník

Druhý zápas na turnaji jsme odehráli v sobotu odpoledne proti týmu BK Martin. Tento tým je jedním z nejmladších týmů na Slovensku a stále se ještě baseball učí. BK Martin nehraje žádná soutěžní utkání a pouze jezdí na turnaje. Naším startérem byl opět Václav Blažek, který prokázal, že má paži z olova. Na pálku se dostali pouze 4 pálkaři a k žádnému přímému ohrožení se neschylovalo. Za Martin nastoupil na kopec Kostolnik, který házel pomalé gravity míče. Jakub Borůvka dostal 4 špatné nadhozy a dostal se na metu a poté kradl vše, co se dalo. Další metu vystál Vašek Blažek a poté odpálil na spojku Martin Poledna a na error se dostal až na 2.metu. Martin Flusek a Adam Brtník odpálili hity a naši hráči chodili po metách, jak na lázeňské kolonádě. Po této směně jsme vedli 4:0 a stále to nebyl konec. První martinský pálkař byl vyoutován po vysokém pop upu na spojku. Levé pole Rautner odpálil dvojmetový odpal a překvapil, tak všechny hráče na hřišti. Naštěstí se našemu poli povedlo eliminovat další hráče, takže v této směně jsme bod nedostali. V dohrávce 2.směny se na pálku dostal opět Jakub Borůvka, který opět vystál metu zdarma a po něm Jan Mareš byl vystrikován. Václav Blažek se opřel do nadhozu a poslal single do levého zadního pole. Dalším pálkařem v pořadí byl Martin Poledna, který odpálil hned 1.nadhoz a z tohoto odpalu byl HR do středního pole. To bylo na martinské trenéra už moc a vystřídal nadhazovače. Na kopec se dostal levák Teslík, který má za sebou úspěšné působení v Apollu Bratislava. Tento nadhazovač házel podstatně rychleji a měl ve svém repertoáru i jeden velmi kvalitní technický nadhoz, a tak dělal našim pálkařům velké problémy. V dohrávce směny jsme dostali 2 body po krásných odpalech hostujícího týmu. Dohrávka 3.směny jsme nezačali dobře a naši první dva pálkaři si umotali dřevěnou šálu na nadhozy Teslíka. Tuto mizernou sérii protnul Vašek Blažek, který odpálil double do levého zadního pole. Martin Poledna odpálil triple do pravého pole a tím posunul Vaška domů. Ve 4.směně jsme udělali rychlé 3 outy a bylo po zápase. V tomto zápase jsme vyhráli 9:2.

Sestava proti BK Martin:
P-V.Blažek, C-J.Borůvka, 1B-M.Flusek, 2B-J.Mareš, 3B-V.Doležel, SS-M.Poledna, LF-K.Tureček, CF-J.Flusek, RF-A.Brtník

V sobotu jsme sehráli pouze 1 utkání a naším soupeřem byl tým Tempa C. Tento tým kopíroval naši loňskou strategii a přijeli pouze se 4 hráči. Tento pražský tým doplnili hráči pořadatelského klubu. Za Tempo začal házet Lukáš Borecký, který dlouho hrával za Eagles Praha. Vašek Blažek odpálil hit a po něm také hit odpálil Vojta Doležel. Martin Flusek propálil pole a poslal domů 2 hráče. Na našem kopci se představil Martin Flusek. Hned 1. pálkař odpálil hit na spojku, ale poté jej Martin dostal na pick off. Lukáš Borecký byl trefen do kotníku a dostal se na metu bez útočné snahy. Útočné snažení Tempa ukončil fly outem Conrad. Další hit odpálil Kryštof Tureček, ale poté jej nachytalo pole na nedbalkách a zahráli z luftu double. Čížek odpálil double a po těm odpálil single Grubnel, pak už útočná síla Tempa Skončila a zápas byl 2:1 pro náš tým. Vašek Blažek odpálil hit a Vojta Doležel se dostal na metu po volbě v obraně spojky, bohužel tím náš útok skončil, protože dalšího posunu jsme se nedočkali. V poli jsme zahráli krásný double play a ukončili jsme tím zápas. Vyhráli jsme 2:1 a čekali jsme, jak se bude dále vyvíjet naše skupina A.

Sestava proti Tempu C:
P-M.Flusek, C-J.Borůvka, 1B-M.Poledna, 2B-J.Mareš, 3B-V.Doležel, SS-V.Blažek, LF-K.Tureček, CF-J.Flusek, RF-A.Brtník

Celou neděli pršelo, a tak se tento turnaj nakonec nedohrál. Skončili jsme na 7.místě, protože jsme odjeli již v sobotu večer a nepočkali, co bude dál. Reálně bychom měli skončit někde od 3. do 6.místa. O umístění, však ale nešlo, ale zahrát si dobrý baseball a dát sbohem sezoně 2017, což se nadmíru povedlo. Děkujeme za pozvání a organizaci klubu Fighting Flies Bratislava. Za rok zase!!!

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (135)     Nelíbí (29)

Komentáře:

Diskuze uzavřena
Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
Extraliga 2018

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.