Skokani Olomouc

Rádio Haná

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Porazí A tým Techniku Brno???

  ANO (17)
  

  NE (11)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 11

Online: 1

Včera celkem: 165
Aktuální výsledky Muži:
8.6. 7:00 Třebíč Nuclears - Skokani Olomouc 4:3
7.6. 17:00 Skokani Olomouc - Třebíč Nuclears 5:8
1.6. 11:00 Skokani Olomouc - Olympia Blansko 1:13
Aktuální výsledky Junioři:
Aktuální výsledky B tým:
9.6. 16:00 Skokani Olomouc B - Moravská Beseda 13:10
Nejbližší zápas Muži:
15.6. 13:00 Technika Brno - Skokani Olomouc
15.6. 16:00 Skokani Olomouc - Technika Brno
7.7. 13:00 Blesk Jablonec - Skokani Olomouc
Nejbližší zápas Junioři:
Nejbližší zápas B tým:
5.5. 16:00 Draci Brno C - Skokani Olomouc B
Zhodnocení základní části extraligyPublikováno: 2018-06-21
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 481

Základní část extraligy je u konce! Dvacet sedm zápasů bylo odehráno a Áčko čekají další boje o udržení v lize. Přináším vám krátké zhodnocení uplynulé části sezony. Článek je rozdělen na hodnocení jednotlivých složek hry.

Pozice v lize:
V letošní sezoně jsme skončili na nelichotivém 9. místě s rekordem 5-22. Loni tým skončil na 5. místě po základní části s rekordem 20-16. Už jen dle výsledkových ukazatelům lze vidět, že tým neměl zrovna povedenou sezonu. Propad v umístění je o 4 místa dolů a namísto bojů o titul budou hráči z Olomouce bojovat o setrvání v tuzemské elitě.

Nadhoz:
Nejdůležitější část baseballu nám letos moc nevyšla. Po loňské sezóně, v které jsme měli 2 excelentní zahraniční hráče, jsme měli velká očekávání. Australský import Joel Chapman (77 IP, 4.32 ERA, 39 SO) neměl špatná čísla, ale na postup do play off to nestačilo. Joel zaznamenal 3 W a 6 L. Jeho největší zbraní je určitě knuckleball, který moc v Česku neuvidíte. Tuzemským nadhazovačům se v letošní sezóně tolik nedařilo. Na začátku se velmi prosazoval Petr Mik, který měl dobrou formu po zimní přípravě, ten však v druhé části ligy nemohl být ze studijních důvodů oporou na kopci. O jediné překvapení se postaral Michal Kohout (1-3, 28.3 IP, 14 SO), který ukázal, že umí odházet kvalitní utkání. Za zmínku stojí výhra nad Technikou a výhra nad Frýdkem v Českém Poháru. Příjemným překvapením mohly být výkony Martina Zdražila, který se role nadhazovače chopil velmi dobře a zacelil díru na kopci. Týmová ERA je 8.09 a nadhazovači dovolili celkem 180 bodů (a hodili 93 SO, což je 3.4 SO na zápas).

Pálka:
I na pálce jsme se letos příliš nezářili. Náš týmový BA je 0.207. V 27 zápasech jsme odpálili 167, což je 6 H na zápas. Nadhazovači proti nám hodili 196 SO, což odpovídá 7.2 SO na zápas. Zajímavá je statistika met zdarma, kdy jsme obdrželi 96 walků. Výkony na pálce byly velmi nevyrovnané. Máme zde hráče, kteří mají BA nad 0.300, ale i hráče, kterým se letos vůbec nedařilo. Nejlepším pálkařem je reprezentant a zadopolař Matěj Lázniček (BA 0.309, 3HR). Skvělým objevem byl Marek Sova (BA 0.303), který se opět vrátil na české trávníky. Dalšími dobrý pálkaři byli: Antoš (BA 0.250), Chapman (BA 0.263) a Linden (BA 0.239). V některých momentech jsme velmi dobře pálili a od výhry nás dělilo jen velmi málo.

Infield:
Opět zde byly velké extrémy, kdy někteří hráči zářili a někomu se prostě nedařilo. Památný je zápas proti Kotlářce, kdy vnitřní pole vyprodukovalo za 5 směn 12 chyb. Na druhé straně bylo vidět mnoho krásných zákroků a rozeher. Diváci si mohou vzpomenout na četné skoky Jana Utěšeného na 1B. Také nesmím zapomenout skvělý fielding range Nathana van der Lindena. Teď trochu čísel a statitiky. Vnitřní polaři vyoutovali 421 hráčů a měli zhruba 30 A. Za celou základní část vnitřní pole vyrobilo 50 E, což je 1.9 E na jedno utkání.

Outfield:
V zadním poli hrálo letos velké množství hráčů a to hned 13. V 27 zápasech tito hráči udělali zhruba 180 PO. Nejvíce míčů pochytal Matěj Lázniček (58 PO). Outfield hrál letos celkem stabilně a má na kontě 5 A, což je velmi pěkné číslo. Za 27 zápasů zadní pole vyprodukovalo jen 12 E, což odpovídá 0.4 E na zápas. Krásné výkony v zadním poli předváděl Jiří Kovařík, který se nebojí skočit a má na kontě mnoho krásných catchů.

Přestupy:
Letos jsme přivítali 2 australské hráče. Tito hráči pochází z Adelaide a jsou to univerzální hráči. Prvním hráčem je Nathan van der Linden (*1994), který hraje hlavně na pozici spojky. V Austrálii hrál Nathan snad všechny pozice a probojoval se do týmu v nejvyšší lize (Adelaide Bites). Nathan ukázal, že je kvalitní lead off a vynikající polař. Joel Chapman(*1993) hrál v Austrálii Division I, spolu s Jakubem Vojákem. O jeho nadhazovačských kvalitách jste se už dočetli výše, ale Joel také dobře pálí a je platný jak na 1B, tak v zadním poli. Jakub Voják ukončil působení v olomouckém dresu a přesunul se do Ostravy. Na oplátku jsme dostali 4 hráče z Arrows. Většinou se jedná o juniorské hráče, kteří sbírají v extralize zkušenosti.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (45)     Nelíbí (25)

Komentáře:

Diskuze uzavřena
Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.