Skokani Olomouc

Rádio Haná

Logo kraje

Olomouc

Olomouc

Pivovar Litovel

RSS  RSS

Aktuální brigády
Anketa
  Dostanou se Skokani do play off 1.Ligy???

  ANO (9)
  

  NE (12)
  

  MOŽNÁ (6)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 31

Online: 3

Včera celkem: 112
Aktuální výsledky Muži:
27.6. 16:00 Wolfs Domažlice - Skokani Olomouc 16:1
27.6. 13:00 Wolfs Domažlice - Skokani Olomouc 19:4
13.6. 16:00 Skokani Olomouc - Hluboká nad Vltavou 5:21
Aktuální výsledky Junioři:
Aktuální výsledky B tým:
Nejbližší zápas Muži:
20.6. 13:00 Klasik Frýdek Místek - Skokani Olomouc
20.6. 16:00 Klasik Frýdek Místek - Skokani Olomouc
5.7. 13:00 Hroch Brno - Skokani Olomouc
Nejbližší zápas Junioři:
Nejbližší zápas B tým:
Trápení v Nadstavbě o Extraligu pokračuje i po víkendu s KlasikemPublikováno: 2019-07-15
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 395

Minulou sobotu měl A-tým poslední šanci na záchranu v nejvyšší české lize. Naším protivníkem byl tým Klasik Frýdek-Místek. Tým, který by prohrál oba zápasy by si, tak zavřel cestu do Extraligy. Ve Frýdku na nás čekali 2 hráči, kteří v minulosti oblékali olomoucký dres a chtěli se proti nám předvést.

V prvním utkání jsme byli domácím týmem a na kopec se postavil velezkušený Jiří Šimek. Úvodní směna nám vyšla velmi dobře a nedostali jsme ani bod. Druhá směna byla diametrálně odlišná a frýdečtí pálkaři zažili big inning. V této směně jsme obdrželi 8 bodů a bylo takřka rozhodnuto o vítězi. Náš tým v dohrávce směny nastřílel 6 bodů. Klasik pokračoval v demolici naší obrany a navyšovali své vedení. Nutno podotknout, že jsme jim hodně pomohli, neboť jsme měli velký počet chyb v infieldu. Petr Mik se dostal na kopec a měl za úkol ukončit bodové žně Frýdku-Místku. Dalším nadhazovačem byl levák Michal Kohout, který utkání doházel. Baseball se hraje do poslední směny a my jsme zaútočili a v samém konci. Ani mohutná ofenziva nám nepomohla k vítězství. Klasik měl na kontě 21 H a my jsme měli pouze 11 H, a tak jsme nemohli pomýšlet na vítězství. Prohráli jsme v poměru 14:17 a nejlepším pálkařem byl Mason Felt, který odpálil 3 úspěšné hity.

Justin Woods startoval druhé utkání sobotního dne. Opět byla pro nás velmi kritická 2. směna, kdy soupeř 6 x skóroval. V této části zápasu bylo mnoho vícemetrových odpalů, s kterými si naše pole nedokázalo poradit. Na pálce se nám opět nevedlo, tak jak bychom potřebovali. Měli jsme spoustu odpalů, ale ty většinou končily v rukavicích domácích hráčů. V utkání byly vidět mnohé krásné zákroky zejména zadopolařů. Justin Woods se opřel do jednoho z nadhozů a odpálil daleký homerun. Tímto odpalem potěšil olomoucké hráče, ale i hrstku fanoušků na tribuně. Marek Sova se postavil na kopec po mnoha letech a odházel kvalitně 2 směny. Opět jsme si nechali tlak na poslední směnu, ale ani tento fakt nám nepomohl vyhrát utkání. Prohráli jsme v poměru 9:12 a naše dlouhá série bez výhry se prodloužila na 27 utkání.

Vzhledem k vývoji v tabulce je jasné, že příští sezonu Skokani zmizí z extraligové mapy. Olomoucký baseball figuroval v této lize od roku 2005. Sestup z Extraligy do 1.Ligy končí éra olomouckého baseballu v nejvyšší soutěži (celkem 14 sezon), ale stále máme šanci se brzy probojovat zpět mezi elitu.

V sobotu 20.7. odehraje olomoucký tým double s Hluboká Baseball & Softball Club. Domácí hráči sice nebudou bojovat o setrvání v nejvyšší lize, ale chtějí urvat 2 výhry a konečně okusit radost z vítězství.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (57)     Nelíbí (48)

Komentáře:

Diskuze uzavřena
Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:

 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.