Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

RSS  RSS

Anketa
  Sledujete klubový FB???

  ANO (310)
  

  NE (146)
  

  OBČAS (92)
  

  NIKDY (144)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 11

Online: 1

Včera celkem: 151
Efektivita hrála velkou roli v sérii s Bleskem Jablonec Publikováno: 2020-07-15
Poslal: Martin Poledna
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 384

V předposledním kole zavítali na Hanou hráči z Jablonce nad Nisou. Vedoucí tým tabulky chtěl potvrdit svoji dominanci, ale Skokani neprodali svoji kůži lacino a Blesk musel ukázat extraligové výkony na pálce a v poli. Pokud chtěli Skokani stoupat v tabulce a mít alespoň minimální šanci na play off, tak by museli 2x zvítězit, což by bylo proti velkému favoritovi velmi obtížné. Navíc se jednalo o předposlední hrací víkend v Lize a sestava značně prořídla( vinou zranění).

V úvodním zápase se na kopec postavil junior Marek Nastoupil. Hned v 1. směně se jablonecké pálky pustily do nadhozů olomouckého pitchera a Blesk 2x skóroval. Za hostující Blesk se na kopci představil levák Vojtěch Jiránek. Pomalejší nadhozy dělaly zprvu našim hráčům problémy a jediný hit úvodní směny si připsal zadopolař Martin Poledna. Jablonec pokračoval ve své skvělé hře na pálce a nadělil olomouckým hráčům 4 body. Tyto body padly kombinací dlouhých odpalů a chytré hry na metách. V dohrávce to vypadalo slibně a na pálku se postavil debutant Filip Nevrla a odpálil krásný hit, ale bohužel tato střela trefila hanáckého běžce. Do třetí směny šel z kopce Nastoupil a na jeho místo šel z pole Ondřej Schwarz. Olomoucký nadhazovač začal zostra a hned 1. pálkaři nadělil strike out, ale hostující hráči se včas zkoncentrovali a počastovali Skokany dalšími 3 body. Dalším nováčkem v bílém dresu Skokanů Olomouc byl Josef Abdelmeguid Saad, který hrál na 2.metě a pálil na konci line-upu. Marek Nastoupil a Martin Poledna odpálili hit, ale další pálkaři jejich výkony nenapodobili, a tak v kolonce bodů hanáckým hráčům stále svítila 0. Nadhazovač Schwarz se rozházel k dobrému výkonu a dále povolil ve 4 směnách jen 2 body. Blesk Jablonec vystřídal nadhazovače a leváka Jiránka nahradil pravoruký nadhazovač Adam Brenner. Utkání nakonec skončilo předčasně, a to v 8. směně za stavu 0:11 z pohledu Olomouce. Zajímavostí je, že na hity to bylo 9:8 pro Blesk Jablonec, ale efektivita byla na straně hráčů ze severu Čech. Marek Nastoupil a Martin Poledna odpálili shodně po 2 dobrých odpalech, a také stojí za zmínku vyzdvihnout výkony 2 debutantů (Nevrla, Saad).

Sestava v 1. zápase Skokanů Olomouc:
P-Nastoupil/Schwarz, C-Zdražil, 1B-Fusek, 2B-Saad, 3B-Schwarz/Nastoupil, SS-Nevrla, LF-Antoš, CF-Poledna, RF-Kohout, trenér- Martin Zdražil.


Do druhého utkání nastoupil na kopec levoruký nadhazovač Michal Kohout, který si připsal 1 ze 2 výher olomouckých baseballistů, a tak fanoušci očekávali kvalitní zápas. První směna byla v režii Aleše Fuska, který si postavil na 2.metě zeď a nic přes něj neprošlo. Blesk nominoval na kopec Karla Riedla, který sice neoplývá velkou rychlostí, ale má slušnou kontrolu a velmi dobrou točku (tj. druh technického nadhozu). Martin Zdražil odpálil hit a díky dobré práci dalších hráčů se dostal až na 3.metu a už už to vypadalo, že hanácký celek doběhne pro bod, ale bohužel se nepodařilo propálit jabloneckou obranu. Karel Riedl házel své velké utkání a k tomu mu pomáhala precizní obrana a dlouho to vypadalo, že bude mít odházený zápas s 1 nebo 2 hity. Blesk postupně přidával takřka v každé směně bod a budoval si tím svůj náskok. Utkání bylo velmi pohledné na zajímavé momenty, ku příklad double ze zadního pole nebo úspěšný skok olomouckého zadopolaře pro míč. Martin Zdražil vystřídal Michala Kohouta na kopci a celé utkání doházel. Za to Riedl si nakonec hodil complete game (9 směn na kopci), bez jediného bodu. Utkání nakonec skončilo 8:0 pro Blesk Jablonec a tento tým měl hned 15 úspěšných odpalů oproti 4 olomouckým. Na pálce se z pohledu domácích Skokanů nejvíce dařilo Markovi Nastoupilovi, který opět odpálil 2 úspěšné odpaly.

Sestava v 2. zápase Skokanů Olomouc:
P-Kohout/Zdražil, C-Nastoupil, 1B-Schwarz/Vrba, 2B-Fusek, 3B-Zdražil/Schwarz, SS-Nevrla, LF-Antoš, CF-Poledna/Saad, RF-Vrba/Kohout/Saad/Poledna, trenér ? Martin Zdražil.


Neúspěšná série s Jabloncem zapříčinila, že Skokani ztratili naději bojovat v Nadstavbě o Extraligu. Z tohoto důvodu se budou další utkání pouze dohrávat a hanáckých hráčů půjde jen o čest. Posledním soupeřem budou hráči Klasik Frýdek-Místek, s kterými se Skokani utkají v neděli 19.7.


Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (54)    Nelíbí (32)

Komentáře:

Koudy:   (21/07/2020 15:47)

 
Ještě že se nesestupuje, jak jsem se nově dozvěděl takže není důležité vyhrát ale zůčastnit se :-) OLÉÉÉ!!! V podzimním slowpitch turnaji by to už klapnout mohlo, tedy za předpokladu že budou mít hráči A týmu stejné podmínky na pálce jako neregistrovaní ikdyž nevím, nevím ale OLÉÉÉ!!!


Jméno:
Kolik je na hřišti met?:Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.