Skokani Olomouc

Logo kraje

Olomouc

RSS  RSS

Anketa
  Sledujete klubový FB???

  ANO (568)
  

  NE (357)
  

  OBČAS (305)
  

  NIKDY (603)
  
 

Návštěvnost
Dnes celkem: 0

Online: 0

Včera celkem: 0
SaBaT Praha dvakrát zvítězil na olomouckými SkokanyPublikováno: 2021-06-10
Poslal: Petr Frano
Kategorie: Skokani A
Přečteno: 310

První kolo 1. Ligy dopadlo pro olomoucké hráče velmi dobře. V následujícím je čekal dost možná favorit celé soutěže. Pražský tým ještě vloni hrál Extraligu a má velmi kvalitní základnu. Skokany čekala dlouhá cesta do Prahy, a ještě k tomu nekompletní sestava. Absence nadhazovačů vrhala na sérii mnoho otazníků.
Domácí tým nasadil na kopec Kryštofa Dupala, který v minulosti působil v Kotlářce Praha. Kuba Borůvka byl lead-offem a byl v boxu neuvěřitelných 10 nadhozů. Marek odpálil double, ale bod z toho nebyl, jelikož pražské pole zahrálo 3 outy. Za olomoucké se postavil na kopec Petr Mik. Pražané se dostali po hitech na mety, ale chycená krádež snahy o bodování zmařila. Marek Nastoupil odpálil triple a po sebeobětovacím odpale Lýznera šli Skokani do vedení. Bohužel SaBaT dokázal odpovědět a 2x skóroval. První meta Marek opět ukázal své pálkařské kvality a odpálil další double a po chybě na spojce doběhl domů. Po šikovných odpalech a pár zaváháních v poli se podařilo pražskému výběru bodovat- dostali se do vedení 4:2.
Lýzner odpálil hit, Dostál vystál metu a Jakub Borůvka odpálil homerun do pravého pole, takový byl začátek 4. směny. Lázniček a Marek odpálili další krásné hity a domácí trenér šel uklidnit svého nadhazovače. Výše zmíněná směna byla velmi bohatá na body-padlo v ní 7 bodů, jelikož SaBaT zažil big inning a 4x skóroval (přes hity a zaváhání pole). V páté směně olomoucký trenér sáhl ke změnám: na druhou metu se dostal Saad a na třetí se posunul Nastoupil. Pokud minulá směna byla velká, tak tato byla velká s velký V-hráči z Troji nasázeli dalších 5 bodů a odskočili hanáckým hráčům o 8 bodů (padlo velké množství dobrých odpalů, s kterými si polaři nedokázali poradit). Petr Mik již do šesté směny na kopci nezasáhnul a nahradil jej junior Jan Lýzner-ten byl záhy vystřídán Jakubem Borůvkou. Tento hráč doházel inning a Skokani měli šanci bodově se dotáhnout. Dupal odešel z kopce a nahradil jej Jakub Krause (hráče U18). V dohrávce padl bod po odpale Kryštofa Kavana a SaBaT dosáhnul vedení o 10 bodů, a tak byl zápas ukončen za stavu 15:5.
Marek a Borůvka táhli olomoucké hráče na pálce-dohromady měli 4 hity (z toho jeden HR), ale velké množství chyb v poli a hitů domácích hráčů znamenalo jasnou prohru pro Skokany.
Sestava v 1. zápase:
P-Mik/Lýzner/Borůvka J., C-Voják, 1B-Marek, 2B-Nastoupil/Saad, 3B-Schwarz O./Nastoupil, SS-Nevrla, LF-Borůvka J./Lýzner, CF-Lázniček, RF-Lýzner/Mik, DH-Dostál.

V druhém zápase byl olomoucký výběr domácím týmem, ačkoliv hrál v Praze. Za Hanáky nastoupil na kopec Jakub Školoudík.
Tento nadhazovač nepovolil v první směně bod a připsal si na pažbu i jeden strike out (stojí za zmínku, že se jednalo o jeho debut v A-týmu). Za Pražany šel na kopec Vít Hrdlička. Na pálce odpálil hit opět Marek, ale další spoluhráči jej nenapodobili. I druhý útok skončil bez bodu hostů, jelikož dva hráči byli vyoutování nadhazovačem a třetí byl chycen na metě při pokuse o krádež. Filip Nevrla odpálil hit a hned po něm se stejně, tak prezentoval Tomáš Borůvka, další pálkaři pálili hit za hitem, až na pálku přišel Jakub Voják a odpálil homerun. Skokani v dohrávce směny 7x bodovali, díky ofenzivní smršti, která se nedala zastavit. Třetí směna byl opravdu velmi zajímavá, jelikož SaBaT 3x doběhl domů plus se jeden pražský hráče nechal vyloučit. Jakub Dostál odpálil první hit po svém návratu mezi aktivního hráče. Ve čtvrté směně se měnil nadhoz a Školoudíka vystřídal Ondřej Schwarz. Po řadě míčů do vzduchu a sebeobětovacím odpalu hosté snížili na 4:7. Jakub Voják odpálil úspěšný odpal, ale bohužel již byly dva outy a k bodu to nestačilo. Polaři dokázali umně eliminovat odpaly SaBaTu, a tak v páté směně odcházeli z pole s čistým štítem. Kryštof Kavan byl relieverem pražského týmu a nahradil, tak Víta Hrdličku. Dvojice Dostál a Borůvka T. si připsala úspěšné odpaly a Skokani si připsali na tabuli další bod. David Bačo odpálil triple a další pálkař byl trefen nadhozem-nakonec z této výhody hostující celek dvakrát skórovat a upravil skoré na 6:8 ze svého pohledu. Marek byl trefen nadhozem a hrající trenér Voják odpálil triple a Marek se dostal až domů. Kavan odpálil hit a Svoboda složil úlivku a SaBaT měl dva hráče ve skórovací pozici. Oba běžci doběhli po chybě spojky a Skokani vedli jen o bod. Z olomouckého pohledu to bohužel nedopadlo dobře, protože SaBaT přidal ještě dva body po povedených hitech. Dohrávka sedmé směny byla pro Skokany lichá, a tak na začátku dalšího inningu opět zaútočili hostě. Konkrétně Richard Svoboda odpálil sólo homerun a před ním padlo mnoho hitů, a tak olomoučtí hráč ztratili vedení. Nastavená směna byla bodově velmi zajímavá. Na kopec se dostal Marek Nastoupil, který vystřídal Ondru Schwarze. Bohužel olomoucká obrana ,,schytala“ 8 bodů a dobře rozjetý zápas byl zmařen. Utkání skončilo 19:12 pro pražský tým.
V zápase padlo celkem 30 hitů a opět se Skokani nevyvarovali hry bez chyby (celkem měli 4 errory). Jakub Voják odpálil homerun a spolu s Markem táhli útok hanáckých hráčů. Skvělou hru na pálce předvedl Tomáš Borůvka, který odpálil hned 3 dobré odpaly.
Sestava v 2. utkání:
P-Školoudík/Schwarz O./Nastoupil, C-Borůvka J., 1B-Dostál, 2B-Nevrla/Saad, 3B-Sova, SS-Nastoupil, LF-Borůvka T./Voják, CF-Lázniček, RF-Lýzner, DH-Voják.

Po kvalitním startu s Hippos přišlo drobné vystřízlivění, ale hráči musí na tento víkend zapomenout a připravit se na Techniku Brno. V sobotu 12.6. Skokani budou hostit další bývalý extraligový klub a pevně věříme, že i fanoušci budou moci přijít na stadion.

Skokani OLÉÉÉ!!!

Líbí (43)    Nelíbí (30)

Komentáře:

Diskuze uzavřena

Pátá meta
Nejnovější galerie:
Píší o nás jinde:
 .
Všechna loga a značky na této stránce jsou majetkem vlastníka tohoto webu. © webdesign by Aneta Balášová.